----- Reklama -----

Wiadomości lokalne Chicago 

 • Najkrwawszy dzień tego roku

  Monitor 02/24/2017

  Ciężarna kobieta jest jedną z 7 osób, które zostały zastrzelone w środę w Chicago, kolejnych 6 osób odniosło obrażenia w strzelaninach, do których doszło na południu i zachodzie miasta.

  Nienarodzonego dziecka również nie udało się uratować.

  Był to najkrwawszy dzień tego roku. Od 1

  ...
  Czytaj wiecej
 • Czy Illinois zmieni swoją pieczęć?

  Monitor 02/24/2017

  Na oficjalnej pieczęci Illinois widnieje data 26 sierpnia 1818 (AUG. 26TH 1818), tymczasem republikański stanowy kongresmen Tim Butler ze Springfield zaproponował, by zmienić ją 3 grudnia 1818 roku. Dlaczego?

  Kongresmen Butler podkreśla, że 3 grudnia Illinois dołączyło jako 21 stan do unii Stanów

  ...
  Czytaj wiecej
 • Najgorsze korki nie w Chicago

  Monitor 02/24/2017

  Stanie w korkach na chicagowskich autostradach to codzienność wielu kierowców. I chociaż znajdujemy się pierwszej dziesiątce najbardziej zakorkowanych amerykańskich miast, Chicago nie jest po tym względem najgorsze na świecie. Ten wątpliwy zaszczyt przypadł Los Angeles.

  Kierowca w tej

  ...
  Czytaj wiecej
 • W weekend może spaść śnieg

  Monitor 02/24/2017

  W Chicago dalej odnotowywane są rekordowe temperatury ciepła. Spacery po plaży i ogrodach zoologicznych pozwoliły przez chwile uwierzyć, że to nie środek zimy.

  W środę temperatura wynosiła 68 stopni Farenheita, wyrównując poprzedni rekord na 22 lutego ustanowiony w 1922 roku. Średnie

  ...
  Czytaj wiecej
 • Honorowa ulica tylko dla zmarłych

  Monitor 02/24/2017

  Przez dziesięciolecia honorowe ulice były formą waluty politycznej wykorzystywanej przez radnych do nagradzania ich popleczników. Rada Miejska zatwierdziła przyznanie około 1,500 charakterystycznych brązowych tabliczek tylko w ostatnich 50 latach. Zdaniem krytyków takich wyróżnień jest zdecydowanie za

  ...
  Czytaj wiecej
 • Strach przed deportacją

  Monitor 02/24/2017

  Niepokój, strach i poważne obawy o dalszą przyszłość w tym kraju wywołały ogłoszone na początku tygodnia wytyczne Departamentu Bezpieczeństwa Kraju (DHS) dotyczące deportacji. Ludzie martwią się, że masowe deportacje - wbrew deklaracjom Białego Domu - staną się rzeczywistością. By uspokoić nastroje lokalne

  ...
  Czytaj wiecej
 • W oczekiwaniu na nerkę

  Monitor 02/24/2017

  Podczas wydarzenia, które miało na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat bycia dawcą narządów, nadinspektor Eddie Johnson ujawnił, że być może dojdzie u niego do przeszczepu nerki w ciągu najbliższego miesiąca.

  Nie kryjąc emocji, szef chicagowskiej policji wystąpił na

  ...
  Czytaj wiecej
 • Kościół św. Wojciecha sprzedany

  Monitor 02/24/2017

  Zabytkowy kościół św. Wojciecha (St. Adalbert) w dzielnicy Pilsen, wybudowany ze składek imigrantów z Polski, został sprzedany akademii muzycznej. Wiernym parafii nie udało się zmienić decyzji Archidiecezji Chicagowskiej.

  Przeciwko decyzji archidiecezji o zlikwidowaniu parafii założonej w 1874 roku

  ...
  Czytaj wiecej
 • Radni chcą szukać prawdy wariografem

  Monitor 02/24/2017

  By udowodnić swoją lojalność kilku rannych z Des Plaines, na północno-zachodnich przedmieściach, zadeklarowało badanie wariografem. Test wykrywaczem kłamstw zaproponowali po przecieku poufnych informacji do lokalnej prasy.

  Burmistrz Des Plaines zawetował jednak ustawę w sprawie przyznania środków

  ...
  Czytaj wiecej
 • 7-latek uratował matkę

  Monitor 02/24/2017

  Mieszkanka Chicago, która doznała udaru mózgu, została uratowana przez swojego 7-letniego syna. Chłopiec zachował spokój i szybko zareagował na zaistniałą sytuację.

  Romeo Holland dokładnie wiedział, co robić, kiedy nagle jego Matka Sherece Holland, prawie upadła na ziemię i miała problemy

  ...
  Czytaj wiecej
 • Awaria samolotu United

  Monitor 02/24/2017

  W poniedziałek na lotnisku O'Hare ekipy ratunkowe otoczyły samolot linii lotniczych United Airlines po tym, jak w samolocie wystąpił problem z oponami.

  Zgodnie z rozkładem samolotu rejsu nr 306 z Chicago na Florydę, miał odlecieć o godzinie 1:45, ale w trakcie kołowania eksplodowały dwie

  ...
  Czytaj wiecej
 • Historyczne temperatury

  Monitor 02/24/2017

  Rekordowo wysokie temperatury, niespotykane z reguły w połowie lutego, trwają już 4 dzień, pobijając tym samym kolejny rekord ciepła.

  Poniedziałkowe popołudnie z 69 stopniami Farenheita pobiło ustanowiony w 1930 roku rekord 64 stopni - podał meteorolog stacji ABC7, Phil Schwarz.

  W

  ...
  Czytaj wiecej
 • Nie mój prezydent

  Monitor 02/24/2017

  W obchodzonym w Stanach Zjednoczonych w poniedziałek Dniu Prezydentów setki ludzi zebrały się w centrum miasta, aby kolejny raz protestować przeciwko niedawno wybranemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi.

  To jedna z wielu demonstracji, które odbyły się już w naszym mieście. Protest pod nazwą

  ...
  Czytaj wiecej
 • Usunięty z samolotu za obraźliwe komentarze

  Monitor 02/24/2017

  Pasażer linii lotniczych United Airines podróżujący z Chicago do Houston, został usunięty z pokładu samolotu za obraźliwe komentarze.

  Na nagranym podczas zdarzenia filmiku widać, jak mężczyzna pyta pasażera z Bliskiego Wschodu czy w swoich bagażach ma bombę. Następnie zaczyna się kłócić z

  ...
  Czytaj wiecej
 • Konsul generalny na Uniwersytecie Illinois

  Monitor 02/24/2017

  O Grupie Wyszehradzkiej na Uniwersytecie Illinois w Chicago

  Konsul Generalny RP w Chicago Piotr Janicki spotkał się ze studentami stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Illinois w Chicago, gdzie wygłosił wykład z okazji 26-lecia współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej, w której przewodnictwo

  ...
  Czytaj wiecej
 • Uciekł z więzienia - aresztowany przez ICE

  Monitor 02/24/2017

  Mężczyzna, który uciekł w więzienia w stanie Illinois w 2003 roku w czasie odsiadywania 8-letniego wyroku w związku z posiadaniem narkotyków, został aresztowany przez agentów imigracyjnych w swoim domu w Atlancie.

  Jorge Soberanis-Rumaldo został zatrzymany w piątek w ramach akcji

  ...
  Czytaj wiecej
 • Kolejne protesty przeciwko Trumpowi

  Monitor 02/24/2017

  Do kolejnego protestu przeciwko prezydentowi Donaldowi Trumpowi doszło w Chicago w niedzielę po południu, kiedy kilkaset osób przemaszerowało spod Trump Tower do Federal Plaza. Protestujący chcieli wyrazić swoje zaniepokojenie polityką Trumpa, szczególnie dotyczącą kwestii imigracyjnych, protestując

  ...
  Czytaj wiecej
 • Rekord ciepła w lutym

  Monitor 02/24/2017

  Już od piątku mieszkańcy Chicago cieszą się niezwykle wysokimi temperaturami, ustanawiając kolejne rekordy ciepła dla naszego miasta.

  Na ulicach w czasie minionego weekendu można było zaobserwować krótkie rękawki, spodenki, wiosenne a nawet letnie stroje czy klapki, a tysiące ludzi zdecydowało się

  ...
  Czytaj wiecej
 • Polak sprawcą śmiertelnego wypadku w Des Plaines

  Monitor 02/24/2017

  Cztery osoby zginęły a jedna została poważnie ranna w zderzeniu trzech samochodów, do którego doszło w czwartek wieczorem w Des Plaines. Do wypadku doszło przy 170 Northwest Highway około godz. 8:53 wieczorem.

  Sprawcą wypadku był 21-letni Polak, Piotr Róg, który jechał samochodem ponad 100

  ...
  Czytaj wiecej
 • Zmarły obie dziewczynki ranne w strzelaninach

  Monitor 02/17/2017

  11-letnia Takiya Holmes zmarła we wtorek rano. Była jedną z dwóch ofiar sobotnich strzelanin, do których doszło w odstępie około 30 minut. O śmierci dziewczynki poinformował Andrwe Holmes, krewny i aktywny działacz na rzecz powstrzymania przemocy w naszym mieście.

  "Gdybym mógł oddać życie,

  ...
  Czytaj wiecej