----- Reklama -----

Wiadomości lokalne Chicago 

 • 250 tysięcy osób wzięło udział w Marszu Kobiet

  Monitor 01/27/2017

  Organizatorzy sobotniego Marszu Kobiet szacują, że wzięło w nim udział około 250,000 osób, frekwencja była wielokrotnie większa od tej zakładanej. Był to jeden z największych wieców poza tym organizowanym w Waszyngtonie.

  "Jesteśmy ruchem i nie zamierzamy pozwolić się zatrzymać" -

  ...
  Czytaj wiecej
 • 11 miesięczne dziecko potrącone przez samochód

  Monitor 01/27/2017

  Dziewczynka, która znajdowała się w wózku została na ulicy potrącona przez samochód w dzielnicy Lincoln Park w sobotę rano.

  60-letni mężczyzna jechał Toyotą Corollą na południe po Southport kiedy skrecając w lewo w Clybourn uderzył samochodem w wózek. Dziewczynka wraz z ojcem znajdowali

  ...
  Czytaj wiecej
 • Obama nie ułaskawił Blagojevicha

  Monitor 01/27/2017

  Prezydent Barack Obama podjął swoje ostatnie decyzje dotyczące ułaskawień w czwartek tuż przed opuszczeniem prezydenckiego gabinetu. Nazwisko byłego gubernatora Illinois, Roda Blagojevicha, nie znalazło się na liście ułaskawionych osób.

  W czwartek Biały Dom opublikował listę 330 osób,

  ...
  Czytaj wiecej
 • Droższe znaczki

  Monitor 01/27/2017

  Od niedzieli 22 stycznia wzrosła cena znaczków pocztowych Forever stamps, używanych do wysyłania listów o wadze do jednej uncji.

  Znaczek, który do tej pory kosztował 47 centów, będzie teraz kosztować 49 centów. Ostatnia podwyżka miała miejsce w styczniu 2014 roku podał urząd pocztowy U.S.

  ...
  Czytaj wiecej
 • Wielopokoleniowe urodziny

  Monitor 01/20/2017

  Osoby z pięciu pokoleń rodziny McManaway obchodziły urodziny w ten sam dzień: 19 stycznia - o szczególnym wydarzeniu poinformował The Dailey Herald.

  Wszystko zaczęło się od mieszkańca Arlington Heights, Everetta McManawaya, który urodził się w 1891 roku i zmarł w 1968.

  Jego syn

  ...
  Czytaj wiecej
 • Napady pod przedszkolami

  Monitor 01/20/2017

  W czasie gdy rodzice odprowadzają swoje pociechy do przedszkoli, szyby ich samochodów są rozbijane, a pozostawione torebki i rzeczy osobiste kradzione. Do kilku takich zdarzeń doszło na przedmieściach Chicago, między innymi w miejscowościach Lisle i Downers Grove.

  Deanna Killackey

  ...
  Czytaj wiecej
 • Protesty przeciwko Trumpowi

  Monitor 01/20/2017

  Setki, może tysiące przeciwników nowego prezydenta krążyło po centrum Chicago w piątek w dniu inauguracji.

  Udało im się doprowadzić do chwilowego zamknięcia Lake Shore Drive, kiedy pojedyncze grupy wkraczały na jezdnię blokując ruch uliczny, chociaż policja próbowała utrzymać przejezdne

  ...
  Czytaj wiecej
 • Marsz kobiet - zmiana trasy

  Monitor 01/20/2017

  Z powodu ogromnego zainteresowania i ponad 50,000 uczestników, których spodziewają się organizatorzy sobotniego Marszu kobiet, jego trasa została kolejny raz zmieniona. W ciągu dwóch dni ilość prawdopodobnych uczestników zwiększyła się ponad dwukrotnie.

  Protestujący zgromadzą się przy

  ...
  Czytaj wiecej
 • Pieniądze puszczone z dymem

  Monitor 01/20/2017

  Nałóg palenia w Illinois przekłada się na poważne wydatki. To, że palacz traci nie tylko zdrowie, ale także pieniądze, potwierdzają ostatnie badania prawdziwych kosztów związanych z tym nałogiem.

  Mieszkańca Illinois nałóg tytoniowy w ciągu całego życia może kosztować prawie... $1.8

  ...
  Czytaj wiecej
 • Napady rabunkowe w Logan Square

  Monitor 01/20/2017

  Mieszkańców Logan Square niepokoi wzrost ilości napadów rabunkowych w tej dzielnicy na północnym-zachodzie Chicago. Sprawcy najczęściej czyhają na osoby poruszające się w pojedynkę. Ichłupem padają torebki, portfele czy smartfony.

  33-letnia kobieta

  ...
  Czytaj wiecej
 • Harvey pomoże rozwiązać problemy

  Monitor 01/20/2017

  Steve Harvey, jeden z "Królów Komedii", do tej pory był głównie znany ze swoich telewizyjnych i radiowych programów, teraz ma szansę przyczynić się do rozwiązania problemów najbardziej zaniedbanych chicagowskich dzielnic. 

  Prezydent Donald Trump i jego kandydat na sekretarza departamentu

  ...
  Czytaj wiecej
 • Badanie wody w szkołach na obecność ołowiu

  Monitor 01/20/2017

  "Nie ma bezpiecznego poziomu ołowiu" - mówił gubernator Bruce Rauner podpisując ustawę zobowiązującą szkoły podstawowe i przedszkola w Illinois do badania poziomu tego ciężkiego metalu w wodzie. Nowe prawo weszło w życie w poniedziałek wraz z podpisem gubernatora.

  "Dzisiaj myślimy o naszej

  ...
  Czytaj wiecej
 • Nieobecni na inauguracji Trumpa

  Monitor 01/20/2017

  Burmistrz Chicago i gubernator Illinois oraz kilku wpływowych demokratycznych kongresmenów mimo zaproszenia nie pojawiło się w Waszyngtonie na inauguracji prezydentury Donalda Trumpa. Wszyscy mają usprawiedliwienie.

  Gubernator Bruce Rauner nie pojechał na zaprzysiężenie Donalda Trumpa na 45.

  ...
  Czytaj wiecej
 • Młody Polak uznany winnym morderstwa rodziców

  Monitor 01/20/2017

  Pochodzące z Polski małżeństwo, John Granat Sr. i jego żona Maria Granat, we wrześniu 2011 roku zostali brutalnie zamordowani w swoim domu w Palos Park, na południowych przedmieściach. Zabójstwo zaplanował ich syn, wówczas 17-letni John Granat Jr., który zwerbował do tego trzech kolegów. Ława przysięgłych sądu

  ...
  Czytaj wiecej
 • Marsz kobiet w Chicago

  Monitor 01/20/2017

  Tysiące kobiet zamierza protestować w Chicago i setkach innych miejsc w całym kraju w najbliższą sobotę, 21 stycznia, aby wysłać wiadomość do prezydenta elekta Donalda Trumpa. Chcą one w ten sposób wyrazić swój sprzeciw wobec antyfeministycznej retoryki przyszłego prezydenta.

  Podobnie jak

  ...
  Czytaj wiecej
 • Echa raportu o chicagowskiej policji

  Monitor 01/20/2017

  Chicagowska policja tkwi w epoce kamienia łupanego, jeżeli chodzi o szkolenia - takie komentarze można przeczytać po analizie raportu departamentu sprawiedliwości USA. Zawarte w nim zarzuty są poważne, bo dotyczą łamania praw obywatelskich poprzez niezgodne z konstytucją aresztowania i nadużywanie siły.

  ...
  Czytaj wiecej
 • Nieudokumentowani imigranci na rynku pracy

  Monitor 01/20/2017

  Wśród wielu niewiadomych związanych z polityką imigracyjną prezydenta Donalda Trumpa pojawia się pytanie: co stanie się z około 7 lub 8 mln nieudokumentowanych pracowników, a także z pracodawcami, którzy polegają na pracy imigrantów utrzymując dzięki temu niskie koszty produkcji i usług.

  Choć

  ...
  Czytaj wiecej
 • 4 nastolatków oskarżonych o pobicie kobiety

  Monitor 01/20/2017

  Czterech nastoletnich chłopców zostało skarżonych o pobicie i obrabowanie kobiety na południowej stronie miasta po tym, jak zaoferowali jej pomoc przy niesieniu toreb.

  Podejrzani, 13-latek, 14-latek i dwóch 16-latków zbliżyło się do 23-letniej kobiety w piątek, około godz. 11:30 w nocy -

  ...
  Czytaj wiecej
 • Spalone ciało w garażu w River North

  Monitor 01/20/2017

  Zwęglone zwłoki zostały odkryte na podłodze garażu w dzielnicy River North we wtorek rano.

  Tuż przed godziną 6 rano policja i strażacy odpowiedzieli na zgłoszenie dotyczące pożaru na 11 piętrze parkingu przy 300 North LaSalle Drive. Po dotarciu na miejsce znaleziono tam spalone zwłoki na

  ...
  Czytaj wiecej
 • Brakuje nauczycieli na zastępstwa

  Monitor 01/20/2017

  Badanie okręgów szkolnych w Illinois wykazało, że administratorzy szkół publicznych starają się znaleźć zastępczych nauczycieli na co najmniej 600 zajęć lekcyjnych dziennie.

  Przegląd 400 okręgów, opublikowany we wtorek ujawnił, że nauczyciele zgłaszają nieobecność ponad 16,000 razy w ciągu

  ...
  Czytaj wiecej